Ortaokul Merkezi Sınav Örnek Sorular

Ortaokulların merkezi sınavları için örnek sorular (Tüm Dersler) 

2013-2014 MEB merkezi sistem ortak sınav (teog) örnek soru ve cevaplarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı -Merkezi Sistem Ortak Sınav soruları ve cevapları, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi ortak sınavları örnek sorular indir!

Merkezi Ortak Sınavlar 28 – 29 Kasım tarihleri arasında yapılacak.  Sınavlarda yer alacak konular ve örnek sınavlar aşağıda yer alıyor.

Merkezi Sınavlarla ilgili Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğrencilere bir mektup yazıdı, işte o mektup:

“Bu yazı senin hayatını kolaylaştıracak, dikkatle oku” uyarısının bulunduğu kitapçıkta şunlar yazıldı:
“Artık liseye geçmeni tek bir sınav belirlemeyecek. Rahat ol, stresi bırak ve okuluna kesintisiz devam etmeye bak. Okuldaki sınavlardan bir tanesi ortak yapılacak. Vaktin bol, kendine, ailene, arkadaşlarına, hobilerine daha fazla zaman ayır. Dershane ile okul arasında koşturup yorulmaktan kurtuldun. Sadece okuluna devam et, aman ha derslerini ihmal etme. Programlı çalışmayı unutma, ‘Ya hasta olursam sınava giremezsem’ diye de kafana takma.”


Teog Ortak sınavların birinci gün(28 kasım ) oturumlarında saat 9.00’da Türkçe, saat 10.30’da matematik, saat 12.00’de din kültürü ve ahlak bilgisi sınavları yapılacaktır.

Merkezi sınav sistemi örnek sorularıTeog sınavların ikinci gün oturumunda ise saat 9.00’da fen ve teknoloji, saat 10.30’da T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, saat 12.00’de yabancı dil sınavları yapılacak.
  • Merkezi   sınav sistemi örnek soruları Teog  Türkçe ÖrnekSoruları için Tıklayınız
  • Merkezi   sınav sistemi örnek sorularıTeog Matematik Örnek  Soruları için Tıklayınız
  • Merkezi   sınav sistemi örnek soruları Teog İnkilap tarihi Örnek Soruları için Tıklayınız
  • Merkezi   sınav sistemi örnek sorularıTeog  Fen Ve Teknoloji Örnek  Soruları için Tıklayınız
  • Merkezi   sınav sistemi örnek sorularıTeog Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Örnek Soruları için Tıklayınız
  • Merkezi   sınav sistemi örnek sorularıTeog İngilizce Örnek  Soruları için Tıklayınız


Ortak sınavlar,

öğrencilerin okullarında hâlihazırda girmiş oldukları yazılılardan bir tanesinin daha denetimli bir şekilde yapılmasıdır.

• Çalışma takvimine göre konu ve kazanımların dağılımını gösteren çizelgelerin uygulanmasında birinci dönemde yapılacak ortak sınavda sorulacak soruların kapsamı, eğitim öğretim yılının başından birinci dönem ortak sınavın yapılacağı tarihe kadar olan konu ve kazanımlarla sınırlı olacaktır.
• İkinci dönemde yapılacak ortak sınavda sorulacak soruların kapsamı ise eğitim öğretim yılının başından ikinci dönem ortak sınavın yapılacağı tarihe kadar işlenecek olan tüm konular ile sınırlı kalacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir